סוויץ' לרכב הדורש החלפה

מה שצריך לדעת אודות החלפת סוויץ' לרכב

סוויץ' לרכב הדורש החלפההסוויץ' הוא השם הכללי וה"קלאסי" לרכיב ברכב שלכם שבאמצעותו אתם מניעים את הרכב, ע"י שימוש במפתח הרכב. היום הסוויצ'ים ברכבים משוכללים ומורכבים הרבה יותר מהעבר, כאשר ישנם אפילו רכיבי הנעה שאינם דורשים הכנסת מפתח אלא עובדים באמצעות קרבה פיזית למפתח חכם ולחיצה על כפתור ברכב. כך או כך, בלי סוויץ' תקין אתם לא יכולים להניע את הרכב ולנסוע בצורה תקינה. חלק מהשירות של מנעולן רכב כולל גם החלפת סוויץ' לרכב וביצוע תיקונים שונים במערכת ההנעה והאבטחה.  

המקרים בהם יש צורך בתיקון או שיפוץ סוויץ' לרכב או החלפה כוללת של סוויץ' ברכב הם מגוונים וכוללים למשל מפתח שנשבר בסוויץ' (מצריך גם שכפול וקידוד מפתח חדש לרכב), סוויץ' תקוע שלא מאפשר לסובב את המפתח, תקלה בסוויץ' שלא מאפשרת הכנסת המפתח או הנעה, סוויץ' שעובד לסירוגין, סוויץ' שמתפרק וכיוצא באלו. אם נתקלתם במקרה כזה ברכב שלכם, אין צורך להיכנס לפאניקה! מנעולן רכב מוסמך ומיומן יכול במהירות לבצע החלפת סוויץ' לרכב או לתקן את התקלה ואתם תוכלו לצאת לדרככם בבטחה. שירות החלפת ותיקון סוויץ' רכב ניתן לכל סוגי ומותגי הרכב ועבור כל הדגמים, בהתאמה אישית מלאה וכולל קידוד מחשב הרכב אם יש צורך.  

מדוע הסוויץ' מתקלקל?

סוויץ' של רכב מתקלקל מסיבות רבות ושונות, החל מטראומה פיזית ועד בלאי טבעי. שימוש במפתח שחוק למשל יכול לפגוע בסופו של דבר בסוויץ'. קיים בלאי טבעי של הרכיבים השונים, בישראל נפוץ לראות חדירה של חול ואבק אל הסוויץ' וכמו כן שימוש במפתח ששוכפל בצורה לא תקינה יכול להרוס את הסוויץ'.  

סוויץ' ברכב כולל לרוב את רכיב האימובילייזר המוודא כי מפתח הרכב הוא המתאים לאותו רכב ומקודד למחשב הרכב, אז נמצא הרכיב המכאני של סיבוב המפתח ואחריו הרכיב החשמלי שאחראי להנעת הרכב והעברת האות החשמלי למנוע. שיפוץ סוויץ' לרכב כולל למשל החלפה או תיקון של אחד או כל הרכיבים האלו, בעוד שהחלפת סוויץ' מלאה כוללת התקנה של רכיב מלא חדש, כולל קידוד מחדש של האימובילייזר למחשב הרכב.  

מחיר שיפוץ סוויץ' תקוע לרכב או החלפת סוויץ'

מבחינת מחיר של שיפוץ סוויץ' תקוע לרכב, העלות אינה גבוהה במיוחד ובהתאם לתקלה יכולה להיות בטווח של 400-500 ש"ח. החלפת סוויץ' לרכב נעשית במחיר ממוצע של 2000-5000 ש"ח, תלוי בדגם ובסוג הרכב אם בחרתם לעשות את העבודה אצל מנעולן שמוכן לתת לכם סוויץ' משומש או במוסך שמתקין הכל חדש במחירי יבואן. בכל מקרה את התהליך צריך לבצע מנעולן רכב מוסמך, מה שמבטיח אמינות ואיכות בשירות וגם מחיר זול יותר לעומת קבלת השירות במוסכי יבואניות הרכב.  

 

 

 

1 מחשבה על “מה שצריך לדעת אודות החלפת סוויץ' לרכב”

  1. דונלד קצנשטיין

    הסוויץ' ברכב נתקע ולוקח המון זמן למצוא את הנקוטדה הנכונה לסובב אותו כדי להתניע את הרכב. מי יכול לתת לי חוות דעת אמיתית אם צריך להחליף סוויץ' או שניתן לתקן אותו?
    אבקש לדעת עלויות.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן